5_2_header

Často kladené otázky

FAQ Vyhledávání

Displaying 1 - 17 of 17

Reloxan® žvýkací tablety jsou zdravotnický prostředek pro rychlou úlevu od pálení žáhy a žaludečních potíží spojených s překyselením. 

1 žvýkací tableta přípravku Reloxan® s mátovou příchutí obsahuje: 450 mg uhličitanu vápenatého, 50 mg uhličitanu hořečnatého, 75 mg extraktu z opuncie, sorbitol, kukuřičný škrob, maltodextrin, mátový olej, stearan hořečnatý. 

Žvýkací tablety Reloxan® se dodávají s příchutí máty.

Pokud není doporučeno jinak, mohou dospělí a děti od 12 let užívat jednu žvýkací tabletu podle potřeby. Pokud je to nutné, lze jednu žvýkací tabletu užít až 4krát denně.  Nejlepší je užívat žvýkací tablety Reloxan® jednu hodinu po jídle. Podle potřeby je lze užívat také před spaním nebo mezi jídly.  Žvýkací tablety lze cucat nebo žvýkat.

Reloxan® je dobře snášen a může se užívat po dobu až 30 dnů, bez přerušení však nejdéle 14 dnů.

Účinné látky – uhličitan hořečnatý, uhličitan vápenatý i extrakt z opuncie – se uvolňují při žvýkání. Díky tomu se dostávají přímo do žaludku, takže mohou začít okamžitě působit a potíže rychle ustoupí.

Žvýkací tablety Reloxan® se mohou vzájemně ovlivňovat s jinými ústně podávanými léky. Proto se žvýkací tablety Reloxan® mají užívat 1 - 2 hodiny před užitím těchto léků nebo po něm, poraďte se se svým lékařem.
Pokud užíváte thiazidové diuretikum (lék na vysoký krevní tlak nebo srdeční selhání), poraďte se před užitím přípravku Reloxan® se svým lékařem. 

Reloxan® se nemá užívat déle než 30 dní.  Jestliže příznaky přetrvávají déle, poraďte se se svým lékařem.

Ano, žvýkací tablety Reloxan® mají dobrou snášenlivost.

Ano, je. Pozn.: 1 žvýkací tableta obsahuje až 560 mg sorbitolu. Pro srovnání s ovocem - 100 g jablka obsahuje přibližně 500 mg sorbitolu a 100 g hrušky přibližně 2 200 mg sorbitolu.   

Před použitím přípravku Reloxan® během těhotenství nebo kojení se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

O použití přípravku Reloxan® u dětí do 12 let není k dispozici dostatek adekvátních údajů.  Reloxan® mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let.

Ano, přípravek Reloxan® neobsahuje laktózu.

Ne, Reloxan® neobsahuje hliník (žádné soli hliníku).

Reloxan® neobsahuje lepek, tj. žádné suroviny pocházející z pšenice, ječmene, ovsa nebo žita.

Ano, Reloxan® neobsahuje žádné složky živočišného původu.

Doba použitelnosti přípravku Reloxan® je 30 měsíců. Datum spotřeby je vyznačeno na obalu.