5_1_header

Trpím pálením žáhy? Otestujte se!

Tento test vám pomůže lépe porozumět vašim fyzickým příznakům. Nenahrazuje lékařskou diagnózu. Test je anonymní: neshromažďují se, ani se neukládají žádné osobní údaje.

Upozornění: Pokud vaše potíže přetrvávají anebo trvají déle než dva týdny, nezlepšují se nebo se dokonce zhoršují, poraďte se se svým lékařem. Ten může určit, zda je pálení žáhy neškodný problém, nebo je to příznak nějaké nemoci/problému a vyžaduje léčbu. Některé typické potíže, jako jsou bolesti na hrudi nebo ranní chrapot, mohou být způsobeny i jinými nemocemi.

Refluxní porucha a pálení žáhy

Refluxní potíže, jako je pálení žáhy, nejsou automaticky známkou toho, že trpíte gastroezofageální refluxní chorobou (GERD), protože se mohou vyskytovat i v průběhu jiných onemocnění, jako je funkční dyspepsie. Platí to však i obráceně. Při onemocnění GERD vás nemusí pálit žáha.

Nadměrné množství žaludeční kyseliny se může projevovat různými způsoby - nepříjemným pálením za hrudní kostí, kyselým říháním, tlakem na žaludek nebo dokonce nevolností.  Náš test byl navržen tak, aby vám pomohl zjistit, zda trpíte pálením žáhy a jak byste měli své potíže vyhodnotit.

2_3_teaser4

Potraviny, na které se zaměřit a čemu se vyhnout, abyste pomohli s pálením žáhy.

Číst více

2_0_teaser5

I doma můžete najít pomocníky, které vám mohou ulevit od pálení žáhy, proto jsme vytvořili jednoduchý přehled:

Číst více

2_2_teaser4

Zde se dozvíte, proč může být nebezpečný, jak ho rozpoznat a jak ho léčit:

Číst více